
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 470 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 470mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.77Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-30K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39MH 104MA 4.8 OHM TH
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
FIXED IND 50UH 6.9A 22 MOHM TH
FIXED IND 2.5NH 900MA 70 MOHM
FIXED IND 270UH 470MA 1.77 OHM
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V