
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 15MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 124MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-02K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 68UH 2.2A 105 MOHM TH
CONN HEADER SMD 30POS 1MM
CONN SOCKET 86POS 0.05 GOLD SMD
B33, B342, WHITE, 1.201 X 2" 2UP
FIXED IND 1.2UH 4A 30 MOHM TH