CMLB136T-330MS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 5A 70OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CMLB136T-330MS PDF
Type Description
Series:CMLB136T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):5.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):70Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)