
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1944-02J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
FIXED IND 130UH 61MA 15 OHM TH
FIXED IND 330NH 750MA 50 MOHM
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
CONN HEADER SMD R/A 34POS 2MM
FIXED IND 120NH 3.5A 25 MOHM TH