
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 130 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 61 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782R-71G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 750MA 50 MOHM
FIXED IND 75UH 166MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
FIXED IND 130UH 61MA 15 OHM TH