
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 166 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537R-70G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM
FIXED IND 22UH 251MA 2 OHM TH
FIXED IND 1.2UH 2.6A 33 MOHM SMD
CBL CLIP WIRE SADDLE EDGE MNT
FIXED IND 75UH 166MA 3.7 OHM TH
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
CORD GRIP M16 MULT 2X3MM BRASS