
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 500mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.58Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-29J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 251MA 2 OHM TH
FIXED IND 1.2UH 2.6A 33 MOHM SMD
FIXED IND 1.6UH 37A 1.8 MOHM SMD
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
DC DC CONVERTER 52V 200W
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM