
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DC1050 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 122mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.180" Dia (29.98mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.840" (21.34mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of DC1050-334K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9NH 1.6A 39 MOHM SMD
FIXED IND 12UH 4.2A 27 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 1.28A 170 MOHM
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 5P 0.079 GOLD SMD R/A
FIXED IND 330UH 4A 122 MOHM TH