
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 750mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-222J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 1.1A 170 MOHM TH
FIXED IND 47NH 900MA 60 OHM SMD
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM TH
FIXED IND 12UH 15MA 900 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 0.6-3.3V
FIXED IND 2.2UH 1A 400 MOHM SMD
STRAIGHT PLUG