
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 734 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 551mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 750mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512-332J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15MH 1.5A 1.75 OHM TH
FIXED IND 18UH 1.1A 160 MOHM TH
FIXED IND 82UH 155MA 8.1 OHM TH
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 9.3NH
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 162POS 0.8MM
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM