
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHV |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 30 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.650" Dia x 2.450" L (41.91mm x 62.23mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 |
Current price of IHV30BZ150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM
FIXED IND 100UH 1.29A 270 MOHM
FIXED IND 220NH 31A 0.55MOHM SMD
XTAL OSC VCTCXO 12.0000MHZ
FIXED IND 150UH 30A 13 MOHM TH
PLUG-IN CONNECTOR
TERMINAL MARKER