
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 425 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 14.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-24G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 8UH 1.5A 49.9 MOHM SMD
FIXED IND 50UH 9.9A 16 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
FIXED IND 82UH 425MA 2.8 OHM TH
AC SERIES 7MM GREEN