
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.9mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH108NP-3R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 1.295A 75 MOHM
FIXED IND 470NH 1A 200 MOHM TH
FIXED IND 9.1UH 130MA 3.7 OHM TH
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
FIXED IND 3.7UH 6.3A 10.9 MOHM
LED COB D 5000K SQUARE
CONN PLUG FMALE 23P GOLD SLD CUP