
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 160R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.295 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 75mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 600MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 160R-101HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 1A 200 MOHM TH
FIXED IND 9.1UH 130MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 39UH 397MA 1.93 OHM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 20POS 3MM
FIXED IND 100NH 1.295A 75 MOHM
CONTROL TEMP VOLTAGE OUT 24V