
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 397 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 150mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.93Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 29MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-393K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 730MA 1.5OHM SMD
FIXED IND 330UH 190MA 14 OHM TH
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 13PF SMD
CONN SOCKET 58POS 0.1 GOLD PCB
3.81 MM TERMINAL BLOCK HEADER, V
FIXED IND 39UH 397MA 1.93 OHM