
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 660 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 330MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025-12G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM
FIXED IND 82UH 64MA 12 OHM SMD
FIXED IND 43UH 194MA 2.7 OHM TH
FIXED IND 470NH 500MA 950 MOHM
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
FIXED IND 470NH 660MA 350 MOHM