
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 296 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 222mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-563K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39MH 23MA 295 OHM TH
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
CONN SOCKET 46POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 39POS 0.1 GOLD PCB R/A
FIXED IND 56UH 296MA 4.6 OHM SMD