
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 23 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 295Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534-62J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND
FIXED IND 15UH 2.97A 40 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
FIXED IND 39MH 23MA 295 OHM TH
CONN PLUG HSG FMALE 46POS INLINE
COPPER-WATER HEAT PIPE, ROUND, D