
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P160 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.873 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.417A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of P160-391GS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 520MA 550 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 2.57A 35 MOHM
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM
5.08 MM TERMINAL BLOCK PLUG, VER
RETAIN COMPOUND MIL-R-46082 50ML
FIXED IND 390NH 1.873A 35 MOHM