
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 193 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 193mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 48 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 90MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925-272J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 170MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 680NH 675MA 440 MOHM
FIXED IND 680NH 5.5A 36MOHM SMD
TVS DIODE 28V 45.4V SMC
CONN RCPT FMALE 2POS GOLD SOLDER
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM TH
CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR