
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 702 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 527mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 820mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-392J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 325MA 1.85 OHM TH
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 22UH 113MA 3.9 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM
FIXED IND 3.9UH 702MA 820 MOHM
TX MID BOARD MT MICROPOD/DEUCE