
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH110B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.7A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 36mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH110BNP-150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 600MA 323 MOHM
FIXED IND 50UH 6.9A 22 MOHM TH
FIXED IND 1.4UH 3.3A 38 MOHM SMD
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
FIXED IND 15UH 3.7A 36 MOHM TH
ETHERNET SWITCHRACKMOUNT MANAGED
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC