
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDEP85 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 7.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.7mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDEP85NP-8R0MC-125 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 1.6A 157 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 7.4A 23 MOHM SMD
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
MOSFET P-CH 20V 3.7A SOT23-3
FIXED IND 8UH 7.5A 11.7 MOHM SMD