CLQ61NP-680NC
Description
FIXED IND 68UH 220MA 1.92 OHM
DataSheet
CLQ61NP-680NC PDF
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):220 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.92Ohm Max