SC3DF-220
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 860MA 534 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SC3DF-220 PDF
Type Description
Series:SC3DF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):860 mA
Current - Saturation (Isat):470mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):534mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)