
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IRF |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 14Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IRF03SH102K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 75UH 990MA 260 MOHM
FIXED IND 3.2UH 11.5A 5.04 MOHM
FIXED IND 10UH 220MA 1.62 OHM TH
PLASTIC STAR KNOB, STEEL STUD
DIRECTIONAL COUPLER
FIXED IND 1MH 100MA 14 OHM TH
BOARD INDART BLDC/AC MOTOR CONTR