PE-0402CD8N7JTG
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR 8.7NH SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PE-0402CD8N7JTG PDF
Type Description
Series:0402CD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:8.7 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.61mm)