
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, L Type |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 790 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 121MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAL04TB1R8M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTOR SMD
FIXED IND 3.3UH 990MA 140 MOHM
FIXED IND 820NH 1.1A 205 MOHM TH
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD
CONN RCPT 36POS 0.1 GOLD PCB R/A
FIXED IND 1.8UH 790MA 250 MOHM