
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS90538 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 130 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 121 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.45Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS90538-15BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 160MA 1.3 OHM
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM
FIXED INDUCTOR 6.8NH 0201
SLEEVE, 0.094 IN DIA X 1.5 IN W
EVAL MODULE FOR TPS62240-229
FIXED IND 130UH 121MA 5.45 OHM
IC CLOCK GENERATOR SMD