
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1206CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 750 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 310mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 350MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 950MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-1206CD151JTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 35A 2.53 MOHM
FIXED IND 8.2NH 1A 75 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 2.3A 63.6 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 0.6-5V
FUSE CERAMIC 4A 250VAC RADIAL
FIXED IND 150NH 750MA 310 MOHM