
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 8.2 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 75mOhm |
| Q @ Freq: | 75 @ 1GHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0805CQ-8N2EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 160MA 12 OHM TH
FIXED IND 33UH 880MA 230 MOHM
FIXED IND 5UH 2.2A 32 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 3.6A 163MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVDS
FIXED IND 8.2NH 1A 75 MOHM SMD