
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMS-5WD-40 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 60mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 71 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IMS05WDBH681J40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 880MA 230 MOHM
FIXED IND 5UH 2.2A 32 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR 7.8UH SMD
FIXED IND 6.8NH 500MA 300 MOHM
DC DC CONVERTER 12V 35W
FIXED IND 18NH 550MA 160 MOHM
FIXED IND 680UH 160MA 12 OHM TH