
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH6D26 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 32mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDRH6D26NP-5R0NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 7.8UH SMD
FIXED IND 16NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 100UH 920MA 300 MOHM
DC DC CONVERTER 48V 150W
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25 OHM
CONN RCPT FMALE 10POS CRIMP
FIXED IND 5UH 2.2A 32 MOHM SMD