
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKM-SM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 920 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 130mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.340" L x 0.340" W (8.64mm x 8.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PTKM100-180SM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 19A 8.83 MOHM
FIXED IND 2.2UH 650MA 190 MOHM
FIXED IND 10UH 1.7A 100 MOHM TH
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
FIXED IND 3.3UH 2.35A 60MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
FIXED IND 100UH 920MA 300 MOHM