
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LZ Type |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLZ06TB100KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 400MA 400 MOHM
POWER INDUCTOR SMD
FIXED IND 4.2UH 9.83A 7.9 MOHM
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER
LED DRIVER CC BUCK 32V 500MA
FIXED IND 10UH 1.7A 100 MOHM TH