
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CEP12D38 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10 A |
| Current - Saturation (Isat): | 11A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CEP12D38-1R8MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 195MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 1.8UH 550MA 550 MOHM
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
FIXED IND 1.8UH 10A 7.2 MOHM SMD