
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 68 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.18Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.62GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-68NJ2E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
FIXED IND 33UH 650MA 436 MOHM
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
JUMPER TERM BLK 7POS RING
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM