
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75087 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.79 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75087-1BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 650MA 436 MOHM
FIXED IND 2.7UH 355MA 550 MOHM
FIXED IND 12UH 840MA 131.6 MOHM
FIXED IND 6.8UH 760MA 300 MOHM
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH