S0603-8N2J1C
Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM
DataSheet
S0603-8N2J1C PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:8.2 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)