1641R-334J
Description
FIXED IND 330UH 115MA 6.4 OHM TH
DataSheet
1641R-334J PDF
Type:Molded
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):115 mA
Current - Saturation (Isat):65mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.4Ohm Max
Q @ Freq:55 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:6.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)