
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 77 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04ER821J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8MH 60MA 100 OHM TH
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
RES 3.57K OHM 1% 1/8W 0805
CAP CER 8200PF 100V X7R 1812
3P FML ASSY,SEAL,STD,A KEY,W/CPA
FIXED IND 820UH 77MA 30 OHM TH