CLQ61NP-151MC
Description
FIXED IND 150UH 150MA 5.59 OHM
DataSheet
CLQ61NP-151MC PDF
Material - Core:-
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.59Ohm Max