LHLP10NB101K
Description
FIXED IND 100UH 900MA 300 MOHM
DataSheet
LHLP10NB101K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)