
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 15 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-15NH1E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 1UH 930MA 290 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 10.5A 7.44 MOHM
FIXED IND 1.5UH 900MA 276MOHM SM
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CONN SOCKET 12POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM