
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 930 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 290mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06RR1R0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 10.5A 7.44 MOHM
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM
FIXED IND 560NH 1.1A 150 MOHM TH
IC ADC 12BIT SAR 20SOIC
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.54 OHM
CONTROL LOGIC CPU 16 AXIS
FIXED IND 1UH 930MA 290 MOHM TH