
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 710 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 405MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 105R-181HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 1.1A 150 MOHM TH
FIXED IND 470UH 100MA 17.9 OHM
FIXED IND 120UH 800MA 240 MOHM
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
TFLEX HD3170TG 17.5X18"
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM