
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCR-108D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 5.84MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RCR108DNP-121L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM
FIXED IND 4.7UH 1.5A 53 MOHM TH
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402
DC DC CONVERTER 3.3V 1.2V 67W
CAP FILM 0.43UF 5% 250VDC RADIAL
FIXED IND 120UH 800MA 240 MOHM