3483-1R5M
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 2.67A 26 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
3483-1R5M PDF
Type Description
Series:3483
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.67 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):26mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)