IM04SH201J
Description
FIXED IND 200UH 106MA 7.1 OHM TH
DataSheet
IM04SH201J PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:200 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):106 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7.1Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:6.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)