IM06RU821J
Description
FIXED IND 820UH 81MA 15.1 OHM TH
DataSheet
IM06RU821J PDF
Type Description
Series:IM
Material - Core:Iron
Inductance:820 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):81 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):15.1Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:3.1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm)